Slovo velitele roty

 
       
    Dobrý den všem příslušníkům naší roty i příznivcům, kteří sledují naše webové stránky.
    V tomto kalendářním roce si připomíná pěší rota plk. gšt. Vladimíra Taláška 15 let od svého založení, a za tyto roky do jednotky přišlo i z ní odešlo mnoho vojáků, poddůstojníků, praporčíků ale i důstojníků. 
    Za těchto 15 let se ve velení roty vystřídalo pět velitelů, každý za svého působení vtiskl rotě svého ducha, svůj styl velení. Všichni bývalí i současní příslušníci mají však jedno společné -  jsou hrdými nástupci svých dědů a otců, kteří v období 1. republiky a především v roce 1938 byli ochotni za svou vlast položit i život a bránit svého blízké do posledního náboje, do posledního dechu. I patron naší roty plk. gšt. Vladimír Talášek padl v boji v řadách odbojové organizace Obrany národa proti okupantům své země a naše jednotka bude naplňovat toto odhodlání postavit se zlu se vší rozhodností.

    V roce 1938, v době mobilizace, napsali příslušníci československé armády na jeden ze srubů těžkého opevnění, kterým měli bránit republiku odkaz, který nás dodnes zavazuje - „Byli jsme a budem…“, „Vytrváme…“. To je naše přísaha!

 kpt. Martin Pelnář, velitel roty plk. gšt. Vladimíra Taláška      

1.7.2019