HRADBA 2016

V období od 24. března do 1. dubna se 59 příslušníků roty účastnilo cvičení HRADBA 2016 ve VVP Libavá. Rota strávila devět náročnách dnů výcviku, které je zdokumentováno na následujících fotografiích. Snímky nám poskytnul Olomoucký deník, kpt. Cimburek, kpt. Fričovský, por.Vaňourek, prap. Ogořálek a rtm. Kovařík.

1. Pietní akt

Před zahájením cvičení HRADBA 2016 jednotka nastoupila u hrobu plk.gšt. Vladimíra Taláška, kde za přítomnosti jeho syna, Ing. Dr. Vladimíra Taláška si připomenula význam a odkaz patrona roty jehož jméno rota nese.
 

2. Předání zbraní

Krátce po poledni 24. března předal ředitel KVV Olomouc plk. Ing. Josef Kula příslušníkům roty jejich zbraně, které jim byly trvale přiděleny k výkonu služby.
 

3. Výcvik

Od ranních hodin 25. března započal náročný a nepřetržitý výcvik, který prověřil kvality každého vojáka. Díky profesionálnímu přístupu instruktorů od 72. mechanizovaného praporu z Přáslavic mohl každý z vojáků na své dovednosti a umění zapracovat. Stálo to skutečně za to.
 

4. ODOS 1 - Barnov

Jednou ze stěžejních částí výcviku bylo vybudování a obrana ODOS 1 - Barnov na který bylo provedeno několik útoků.
 

5. KPM Stará Voda

Dalším místem prověření schopnosti roty bylo KPM - Stará Voda, kterému předcházela podrobná rekognoskace.
 

6. Život v ST Smilov

ST Smilov se stal našim domovem po devět dnů, nutno přiznat, že bez dokonale fungujícího hospodářského družstva by to nebylo jednoduché.
 

7. Velikonoční mše

Velikonoční neděle byla obohacena mší hlavního kaplana, plk. Jaroslava Knichala, kterou podpořil ředitel KVV Olomouc plk. Ing. Josef Kula bez jehož pomoci by se neuskutečnila.
 

8. Ukončení cvičení

Dne 1. dubna v Žižkových kasárnách bylo ukončeno náročné cvičení.